23 Січня 2019, Середа, 01:48
ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ
Відділення Національної служби посередництва і примирення в Кіровоградській області

Вул. Архітектора Паученка, 64/53, кім. 204, місто Кропивницький, 25006
Тел./факс (0522) 32-04-34      E-mail: kpnspp@ukr.netГоловна
· RSS
Меню сайту
Каталог
ПОТОЧНІ НОВИНИ [593]
Звіти про роботу Відділення [14]
Статті, виступи, інше [23]
Адреси Відділень НСПП [1]
Форма входу
Статистика

Календар свят України. Граматика української мови

Про Відділення

   Відділення Національної служби посередництва і примирення в Кіровоградській області – є відокремленим структурним підрозділом Національної служби посередництва і примирення, який сприяє врегулюванню колективних трудових спорів (конфліктів) на території Кіровоградської області.

У своїй діяльності відділення НСПП в Кіровоградській області керується Конституцією України, Законом України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», іншими законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, Положенням про Національну службу посередництва і примирення, наказами і розпорядженнями НСПП та Положенням про відділення Національної служби посередництва і примирення в Кіровоградській області.

Відділення НСПП в Кіровоградській області очолює начальник, який має заступника, і складається зі спеціалістів з правової роботи, аналітично-інформаційної роботи та прогнозування.

Відділення НСПП в Кіровоградській області не є юридичною особою, але має печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.

 

  Основними завданнями відділення НСПП в Кіровоградській області є:   

1) Сприяння поліпшенню соціально-трудових відносин та запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів);

2) Сприяння взаємодії сторін соціально-трудових відносин у процесі врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів), що виникли між ними;

3) Здійснення посередництва і примирення під час вирішення колективних трудових спорів (конфліктів);

4) Здійснення на територіальному рівні оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців;

5) Забезпечення здійснення соціального діалогу, вироблення узгоджених пропозицій щодо розвитку соціально-економічних та трудових відносин в Кіровоградській області;

6) Підвищення рівня правової культури учасників соціально-трудових відносин.

 

Відділення НСПП в Кіровоградській області  відповідно до покладених на нього завдань:   

1) Вивчає, узагальнює і аналізує стан, динаміку соціально-трудових відносин, колективних трудових спорів (конфліктів) та інформує керівництво НСПП про результати цієї роботи.

2) Оперативно вивчає ситуації, які вимагають невідкладного інформування і реагування (страйки, акції протесту або інші дії, пов'язані з ускладненням соціально-трудових відносин та припиненням роботи на підприємствах, організаціях, установах тощо), негайно повідомляє про них керівництво НСПП.

3) Здійснює заходи щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), веде облік підприємств, установ і організацій, де існують розбіжності між сторонами соціально-трудових відносин, подає в установленому порядку статистичну звітність про результати роботи із запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

4) Здійснює прогнозування стану соціально-трудових відносин, виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) з метою їх попередження чи сприяння своєчасному їх вирішенню, готує і подає НСПП в установлені терміни прогнози розвитку соціально-трудових відносин, виникнення колективних трудових спорів (конфліктів).

5) Вносить пропозиції щодо здійснення комплексу запобіжних заходів для недопущення виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) чи їх своєчасного вирішення і направляє їх відповідним місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, суб’єктам сторін профспілок і організацій роботодавців.

6) Вивчає та узагальнює причини виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) і можливі їх наслідки на територіальному та виробничому рівнях, виробляє пропозиції щодо запобігання їх виникненню.

7) Вносить керівництву НСПП подання щодо реєстрації висунутих працівниками вимог та колективних трудових спорів (конфліктів), а також зняття їх з контролю.

8) Аналізує висунуті працівниками вимоги та здійснює їх обґрунтування.

9) Сприяє встановленню контактів між сторонами колективного трудового спору (конфлікту).

10) Перевіряє, в разі необхідності, повноваження представників сторін колективного трудового спору (конфлікту).

11) Консультує сторони колективного трудового спору (конфлікту) з питань:

- компетенції сторін стосовно задоволення вимог, які є предметом колективного трудового спору (конфлікту);

- застосування нормативно-правових актів для вирішення колективного трудового спору (конфлікту).

12) За зверненням сторін (сторони) колективного трудового спору (конфлікту) розглядає матеріали щодо колективного трудового спору (конфлікту) з метою його вирішення.

13) Вносить пропозиції НСПП щодо кандидатур для підготовки посередників та арбітрів.

14) На прохання сторін колективного трудового спору (конфлікту) пропонує їм кандидатури посередників та арбітрів для участі у примирних процедурах.

15) Сприяє залученню, в разі необхідності, до участі у примирних процедурах представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування та інших осіб.

16) Координує роботу трудового арбітражу, направляє своїх спеціалістів, експертів для участі у роботі примирних органів, здійснює моніторинг стану виконання рішень примирних органів.

17) Координує у встановленому порядку вирішення сторонами колективного трудового спору (конфлікту) питань щодо організаційного, матеріально-технічного і фінансового забезпечення роботи примирних комісій і трудових арбітражів.

18) Бере участь в узагальненні практики застосування законодавства з питань вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), вносить в установленому порядку пропозиції щодо його вдосконалення.

19) У межах своєї компетенції бере участь у розробці і вдосконаленні положень, інструкцій, інших нормативних актів щодо діяльності НСПП та здійснення примирних процедур.

20) Взаємодіє у межах своєї компетенції з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, суб’єктами сторін профспілок та організацій роботодавців, підприємствами, установами і організаціями.

21) Вивчає, узагальнює і вносить НСПП пропозиції щодо поширення вітчизняного та зарубіжного досвіду роботи по запобіганню виникнення та сприянню вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

22) Забезпечує в установленому порядку реєстрацію, вивчення, аналіз документів, поданих суб’єктами сторін профспілок і організацій роботодавців для оцінки їх відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності на територіальному рівні.

23) За результатами проведеної оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок і організацій роботодавців на територіальному рівні видає рішення та свідоцтво/довідку про відповідність/невідповідність критеріям репрезентативності, підтвердження/не підтвердження репрезентативності, веде реєстр репрезентативних та тих, що підтвердили репрезентативність, суб’єктів сторін профспілок і організацій роботодавців.

24) Інформує громадськість про свою діяльність через засоби масової інформації, готує відповідні інформаційні та довідкові матеріали, проводить прес-конференції, "круглі столи" та інші заходи.

25) У межах своєї компетенції сприяє підвищенню рівня правової культури учасників соціально-трудових відносин щодо запобігання виникненню та сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів).

26) Виконує доручення керівництва НСПП, які належать до компетенції відділення НСПП в Кіровоградській області.

27) Для виконання визначених Положенням завдань взаємодіє з відповідними структурними підрозділами НСПП.

 

Права  відділення НСПП в Кіровоградській області:
 1) Брати участь у вирішенні колективного трудового спору (конфлікту) на всіх його стадіях;

2) Координувати роботу трудового арбітражу, рекомендувати спеціалістів, експертів для участі у роботі примирних органів;

3) Одержувати в установленому порядку від державних органів, органів місцевого самоврядування, професійних спілок, роботодавців та їх об’єднань, сторін колективних трудових спорів (конфліктів) інформацію, документи та матеріали, необхідні для виконання покладених на НСПП законами функцій;

4) Попереджати сторони про порушення ними вимог чинного законодавства під час розгляду колективного трудового спору (конфлікту)  та можливі наслідки таких порушень;

5) Надсилати місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування рекомендації щодо вжиття заходів для вирішення колективного трудового спору (конфлікту), реалізація яких належить до їх компетенції;

6) Звертатися до органів прокуратури, правоохоронних органів, державних органів з нагляду за додержанням законодавства про працю з пропозиціями щодо здійснення заходів, спрямованих на додержання законодавства про працю, в тому числі щодо порядку вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

7) Надавати запитувачам інформації публічну інформацію, розпорядником якої є відділення НСПП в Кіровоградській області.

 

Copyright MyCorp © 2019
Календар
«  Січень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Пошук