15 Жовтня 2018, Понеділок, 14:29
ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ
Відділення Національної служби посередництва і примирення в Кіровоградській області

Вул. Архітектора Паученка, 64/53, кім. 204, місто Кропивницький, 25006
Тел./факс (0522) 32-04-34      E-mail: kpnspp@ukr.netГоловна
· RSS
Меню сайту
Каталог
ПОТОЧНІ НОВИНИ [577]
Звіти про роботу Відділення [14]
Статті, виступи, інше [23]
Адреси Відділень НСПП [1]
Форма входу
Статистика

Календар свят України. Граматика української мови

 
Головна » 2013 » Грудень » 11 » Діяльність відділення НСПП в Кіровоградській області спрямована на захист конституційних прав найманих працівників
10:52
Діяльність відділення НСПП в Кіровоградській області спрямована на захист конституційних прав найманих працівників

Діяльність відділення Національної служби посередництва і примирення в Кіровоградській області (далі – Відділення) – це поступ від стихійного виникнення колективних трудових спорів між сторонами соціально-трудових відносин до їх унормування та впровадження правових методів вирішення, від антагонізму між суб’єктами трудових відносин (конфліктів), чиєю працею забезпечуються основи поступального соціально-економічного розвитку держави, області, в інтересах людини, до їх примирення, від конфронтації до усвідомлення спільності інтересів працівників, роботодавців, держави та утвердження принципів соціального діалогу.

  Це роки становлення та утвердження Відділення, як державного органу, покликаного, шляхом посередницьких і примирних засобів, сприяти поліпшенню стану соціально-трудових відносин, запобігати виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та сприяти своєчасному їх вирішенню на території Кіровоградської області.
  За роки діяльності Відділенням у взаємодії зі сторонами соціального діалогу забезпечено вирішення 58 із 61 колективних трудових спорів та попереджено переростання у колективний трудовий спір 154 із 172 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин, безпосередніми учасниками яких стали 119,661 тис. найманих працівників області.
  Позитивна динаміка показників Відділення свідчить про усталену тенденцію до зменшення кількості колективних трудових спорів (конфліктів), випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин, застосування найманими працівниками крайніх засобів вирішення колективних трудових спорів (конфліктів). Так, якщо у 2000 році Відділення сприяло вирішенню 9 колективних трудових спорів, то у 2012 році – 3; у 2004 році здійснювало запобігання виникненню колективних трудових спорів у 24 випадках дестабілізації стану соціально-трудових відносин, то у 2012 році – 5; у 1998 році страйки було застосовано у 110 випадках, то вже у 2011 році – 1.
  Вищезазначене свідчить про зростання правосвідомості сторін трудових відносин, усвідомлення ними переваг правового шляху вирішення спірних питань, що досягнуто спільними зусиллями Відділення у взаємодії із сторонами трудових відносин, Кіровоградською обласною державною адміністрацією та обласною радою, районними державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування, організаціями профспілок та роботодавців, іншими територіальними органами міністерств і відомств України в області.
  З метою підвищення ефективності взаємодії з вищезазначеними сторонами соціального діалогу, спрямованої на поліпшення стану соціально-трудових відносин в області, Відділенням укладено Угоди про співпрацю з: Головним управлінням праці та соціального захисту населення Кіровоградської обласної державної адміністрації; Федерацією профспілок Кіровоградської області; Організацією роботодавців Кіровоградської області; Головним управлінням юстиції у Кіровоградській області.
  За плідну співпрацю та вагомий внесок у примирно-переговорний процес Відділення виражає щиру вдячність: А. Ніколаєнку, голові Кіровоградської обласної державної адміністрації; Г. Пастух, заступнику голови Кіровоградської обласної державної адміністрації; М. Ковальчуку, голові Кіровоградської обласної ради; О. Чудному, начальнику Головного управління юстиції у Кіровоградській області; С. Петрову, голові Федерації профспілок Кіровоградської області; П. Штутману, голові Кіровоградського обласного об’єднання організацій роботодавців; С. Скалько, голові Кіровоградської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України та багатьом іншим.
  Дієву допомогу при виконанні основних завдань Національної служби посередництва і примирення у питаннях здійснення моніторингу та виявленні випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин надають позаштатні інституції Національної служби посередництва і примирення. Відповідно до спільного наказу Відділення і головного управління юстиції у Кіровоградській області на базі громадських приймалень в районах та містах області створені і функціонують 21 інформаційно-консультаційні центри, які відіграють важливу роль у підвищенні рівня правової культури сторін соціально-трудових відносин.
  Вагомий внесок у результати діяльності Відділення забезпечують 14 трудових арбітрів та 4 незалежні посередники Національної служби посередництва і примирення. Варто відзначити роботу таких арбітрів НСПП, як В. Андрющенко, О. Мельник, Л. Пономаренко, Д. Содоль, О. Ярних, В. Виходець, В. Фундовний, Л. Асташова, В. Каташинський, С. Щербак, О. Крайносвіт, В. Яношевський та ін.
  З метою реалізації основних напрямів інформаційної політики Національної служби посередництва і примирення, популяризації діяльності Відділення, проведення активної роботи щодо формування у населення позитивного ставлення до НСПП, підвищення її іміджу, забезпечення належного інформування сторін соціального діалогу про діяльність Відділення, запобігання застосуванню найманими працівниками стихійних засобів захисту своїх прав та інтересів, усунення чинників дестабілізації стану соціально-трудових відносин, сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) відповідно до Закону на веб-сайті Відділення http://nspp-kd.ucoz.ua/ висвітлюються актуальні інформаційні матеріали.
  З огляду на результати діяльності Відділення, варто наголосити, що правова форма позасудового вирішення трудових спорів в Кіровоградській області утвердилася. Відділення і надалі буде удосконалювати виконання покладених на нього державою функцій щодо сприяння поліпшенню стану соціально-трудових відносин, запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та сприяння своєчасному їх вирішенню.
 
На фото працівники відділення НСПП в Кіровоградській області, зліва направо:
М.О. Рішняк, начальник відділення;
Л.Л. Іващенко, головний спеціаліст сектора правового забезпечення;
К.В. Гордієнко, головний спеціаліст сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування;
О.Ю. Крайносвіт, заступник начальника відділення – завідувач сектора правового забезпечення;
А.М. Коткова, завідувач сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування
Категорія: Статті, виступи, інше | Переглядів: 111 | Додав: ВідділенняНСПП | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright MyCorp © 2018
Календар
«  Грудень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Пошук