15 Жовтня 2018, Понеділок, 14:28
ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ
Відділення Національної служби посередництва і примирення в Кіровоградській області

Вул. Архітектора Паученка, 64/53, кім. 204, місто Кропивницький, 25006
Тел./факс (0522) 32-04-34      E-mail: kpnspp@ukr.netГоловна
· RSS
Меню сайту
Каталог
ПОТОЧНІ НОВИНИ [577]
Звіти про роботу Відділення [14]
Статті, виступи, інше [23]
Адреси Відділень НСПП [1]
Форма входу
Статистика

Календар свят України. Граматика української мови

 
Головна » 2017 » Червень » 1 » Дотримання соціальних гарантій роботодавцями на контролі Кіровоградської обласної державної адміністрації
14:57
Дотримання соціальних гарантій роботодавцями на контролі Кіровоградської обласної державної адміністрації

   31 травня 2017 року О. Крайносвіт, заступник начальника відділення НСПП в Кіровоградській області (далі-Відділення) взяла участь у спільному засіданні обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення та тимчасовій міжвідомчій робочій групі з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати (далі – Робоча група).

   У засіданні робочої групи взяли участь керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств України, контролюючих та правоохоронних органів, посадові особи міськвиконкомів та райдержадміністрацій – в режимі он-лайн.

   С. Лобанова, заступник голови – керівник апарату Кіровоградської обласної державної адміністрації акцентувала увагу членів обласної робочої групи, учасників засідання, керівників робочих груп міст та районів області на необхідності вжиття більш дієвих заходів, спрямованих на повну легалізацію виплати заробітної плати та «тіньової» зайнятості населення, забезпечення виплати заробітної плати згідно із встановленим державою мінімальним рівнем.

   О. Берестовенко, заступник начальника Головного управління ДФС у Кіровоградській області інформувала про те, що у березні 2017 року середній рівень заробітної плати за даними статистики по області досяг 5,4 тис. грн. Порівняно з 2016 роком, заробітна плата в області зросла на 44,0% або 1,5 тис. грн.

   У розрізі територій найвищого рівня заробітної плати досягли райони: Маловисківський – 6,3 тис. грн., Знам’янський – 5,9 тис. грн., Голованівський –5,8 тис. грн., – Олександрівський, Кіровоградський та Новомиргородський райони – 5,4 тис. грн. Найнижчий рівень середньої заробітної плати спостерігається у Вільшанському та Долинському районах – на рівні 4,3 тис. грн. Найбільший відсоток суб’єктів господарювання, які нараховують заробітну плату менше мінімальної, зосереджено у містах Олександрії – 34,0%, Світловодську - 27,3%, Знам’янці – 26,0%, та в м. Кропивницькому – 25,0%. Постійний контроль за додержанням вимог податкового та іншого законодавства підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами-підприємцями при виплаті заробітної плати сприяв підвищенню рівня виплати заробітної плати на 267 підприємствах, за рахунок чого до бюджету додатково надійшло 4,4 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб і військового збору та 5,0 млн. грн. єдиного соціального внеску.

   В результаті проведених заходів легалізовано 14 неоформлених офіційно найманих працівників, залучено 4 підприємців до державної реєстрації фізичних осіб-підприємців.

   Ю. Шарпінський, перший заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області зазначив, що станом на 01 травня 2017 року в області налічується 30 тисяч найманих працівників, які отримують заробітну плату менше мінімальної. Переважна більшість таких осіб працює в містах Олександрії, Кропивницькому, Петрівському, Онуфріївському та Гайворонському районах. Найменше – у Маловисківському, Олександрівському, Устинівському, Новгородківському та Долинському районах. Значною за обсягом, залишається чисельність керівників, які нараховують собі заробітну плату менше мінімального розміру. Так, якщо у січні 2017 року таких осіб було 228, то у березні – 143 особи (м. Кропивницькому, Новгородківському, Бобринецькому, Устинівському та Кіровоградському районах). Разом з тим, кількість застрахованих працівників, заробітна плата яких у січні поточного року не перевищувала 3200 грн., зменшилась на 8300 осіб та в березні перемістилась в категорію осіб, яким нараховано заробітну плату від 3200 грн. до 10000 грн.

   За результатами засідання вирішено підготувати протокольне доручення з відповідними завданнями та пропозиціями щодо вжиття дієвих заходів, спрямованих на легалізацію виплати заробітної плати та «детінізацію» зайнятості населення.

   Результати участі у роботі обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення обговорені у Відділенні з метою врахування у подальшій діяльності.

Категорія: ПОТОЧНІ НОВИНИ | Переглядів: 94 | Додав: ВідділенняНСПП | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright MyCorp © 2018
Календар
«  Червень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Пошук