15 Листопада 2018, Четвер, 23:42
ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ
Відділення Національної служби посередництва і примирення в Кіровоградській області

Вул. Архітектора Паученка, 64/53, кім. 204, місто Кропивницький, 25006
Тел./факс (0522) 32-04-34      E-mail: kpnspp@ukr.netГоловна
· RSS
Меню сайту
Каталог
ПОТОЧНІ НОВИНИ [584]
Звіти про роботу Відділення [14]
Статті, виступи, інше [23]
Адреси Відділень НСПП [1]
Форма входу
Статистика

Календар свят України. Граматика української мови

 
Головна » 2015 » Листопад » 13 » Легалізація трудових відносин – гарантія забезпечення трудових прав найманих працівників
08:44
Легалізація трудових відносин – гарантія забезпечення трудових прав найманих працівників

   12 листопада 2015 року О. Крайносвіт, заступник начальника відділення Національної служби посередництва і примирення в Кіровоградській області – завідувач сектора правового забезпечення  взяла участь у засіданні Кіровоградської міської робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення (далі – Робоча група).

   Засідання проходило під головуванням О. Осауленко, начальника управління економіки Кіровоградської міської ради за участю представників структурних підрозділів виконавчого комітету Кіровоградської міської ради, управлінь соціального захисту населення Кіровського та Ленінського районів міста Кіровограда, Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості, Кіровоградської об’єднаної державної податкової інспекції, управління Пенсійного фонду в місті Кіровограді та ін.

   На початку засідання О. Осауленко інформувала присутніх про результати роботи Робочої групи.

   З початку року проведено 26 засідань робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення. Проведено роз’яснювальну роботу з керівниками  965 підприємств, установ, організацій; обстежено – 207 підприємств, де виявлено 137 порушень та 87  «тіньових» робочих місць. Станом на 01 листопада 2015 року легалізовано 87 робочих місць, що відповідно забезпечило додаткові надходження в міський бюджет.

   Робоча група розглянула стан соціально-трудових відносин на 45 підприємствах, на яких середньомісячна заробітна плата за результатами роботи у ІІ кварталі 2015 року (за даними управління КОДПІ) та у вересні 2015 року (за даними ПФУ)була нижча законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати.

   Проведений  аналіз свідчить, що на зазначених підприємствах кількість найманих працівників становить 428 осіб, з них 272 (або 63,5% від загальної кількості) отримували заробітну плату в розмірі нижчому за мінімальний, що негативно позначається на стані соціально-трудових відносин. Основними причинами недотримання норм чинного законодавства є: складне фінансово-економічне становище підприємств, відсутність замовлень (зокрема в галузі будівництва), застосування скороченого робочого дня (тижня), надмірне податкове навантаження, зростання цін на паливно-мастильні матеріали, сезонний характер роботи та ін.

   Керівники підприємств ПП «Жемчуг», ТОВ «Сервіс-Канон», ТОВ «АЕМ», ПП «Альбіон-Істейт К», ТОВ «Санпласт» та фізичні особи-підприємці надали пояснення та інформували про заходи, спрямовані на забезпечення повної зайнятості та дотримання законодавства про оплату праці з метою усунення негативного впливу в подальшому на стан соціально-трудових відносин.

   За підсумками засідання керівникам підприємств рекомендовано вжити більш дієвих заходів щодо дотримання норм чинного законодавства, в разі необхідності, відповідно до чинного законодавства внести зміни до основного виду діяльності згідно КВЕД, надано доручення членам робочої групи здійснити обстеження окремих підприємств.

   У Відділенні проведено робочу нараду та ознайомлено спеціалістів з результатами розглянутих на засіданні питань, які будуть враховані при проведенні моніторингу стану соціально-трудових відносин на підприємствах міста.

Категорія: ПОТОЧНІ НОВИНИ | Переглядів: 48 | Додав: ВідділенняНСПП | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright MyCorp © 2018
Календар
«  Листопад 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Пошук