15 Жовтня 2018, Понеділок, 14:34
ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ
Відділення Національної служби посередництва і примирення в Кіровоградській області

Вул. Архітектора Паученка, 64/53, кім. 204, місто Кропивницький, 25006
Тел./факс (0522) 32-04-34      E-mail: kpnspp@ukr.netГоловна
· RSS
Меню сайту
Каталог
ПОТОЧНІ НОВИНИ [577]
Звіти про роботу Відділення [14]
Статті, виступи, інше [23]
Адреси Відділень НСПП [1]
Форма входу
Статистика

Календар свят України. Граматика української мови

 
Головна » 2016 » Квітень » 1 » Легальні трудові відносини - гарантія правового врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів)
09:11
Легальні трудові відносини - гарантія правового врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів)

   01 квітня 2016 року М.Рішняк, начальник відділення НСПП в Кіровоградській області (далі-Відділення) взяв участь у засіданні обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення (далі – Робоча група).

   С. Лобанова, заступник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації акцентувала увагу членів обласної робочої групи, учасників засідання, керівників робочих груп міст та районів області і, зокрема Знам’янського, Маловисківського, Світловодського районів та м. Світловодськ на необхідності вжиття більш дієвих заходів спрямованих на  легалізацію виплати заробітної плати та «тіньової» зайнятості населення, забезпечення виплати заробітної плати згідно із встановленим державою мінімальним рівнем.

   О. Берестовенко, заступник начальника головного управління Державної фіскальної служби зазначила, що нелегальна виплата заробітної плати та «тіньова» зайнятість населення, виплата заробітної плати у розмірі меншому встановленого державою мінімального рівня та низька середня заробітна плата працівників порушують не тільки нормальне функціонування відносини у сфері праці, а й мають негативні наслідки щодо наповнення бюджетів усіх рівнів.

   Ю. Шарпінський, перший заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області інформував учасників засідання про те, що такі явища справляють негативний вплив на рівень наповнення пенсійного фонду та пенсійне забезпечення громадян.

   О. Харченко, заступник начальника управління Держпраці у Кіровоградській області зупинилась на питаннях дотримання прав працівників. Зазначила, що винесені на обговорення проблеми суттєво впливають на стан  забезпечення трудових та соціально-економічних прав та інтересів найманих працівників. Зазначила, що вони є предметом повсякденної уваги спеціалістів управління, які в межах компетенції активно співпрацюють з усіма територіальними робочими групами.

   О. Догаров, директор департаменту соціального захисту населення Кіровоградської обласної державної адміністрації звернув увагу на соціальні аспекти обговорюваних проблем. Висловив думку щодо необхідності об’єднання зусиль органів влади, роботодавців, профспілок, громадськості, спрямованих на викорінення таких ганебних явищ у сфері праці області та необхідності розгортання широкої інформаційно-розяснювальної роботи, посилення відповідальності керівників територій за цей напрям роботи.

   М. Рішняк, звернув увагу учасників засідання на тому, що «тіньова» зайнятість населення має наслідком повну правову незахищеність працівників, є джерелом стихійних трудових спорів, страйків, акцій соціального протесту. Зазначив, що відсутність між працівниками і роботодавцем офіційних трудових відносин, юридично не оформлених трудовими договорами, позбавляє працівників права на вирішення колективних трудових спорів в правовому полі. Трудові спори, за таких умов не набувають офіційного характеру, а тому залишаються поза компетенції органів державної влади, органів місцевого самоврядування, Національної служби посередництва і примирення (далі -НСПП), що суттєво ускладнює діяльність із сприяння вирішенню таких спорів. При цьому, наймані працівники, як правило, не є членами профспілок, а тому позбавлені права на захист своїх прав та інтересів профспілками. Саме тому проблема легалізації «нелегальних» (фактичних) трудових відносин набуває високої актуальності та вимагає об’єднання зусиль усіх причетних до цієї важливої справи.

   Результати участі у роботі обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення обговорені у Відділенні з метою врахування у подальшій діяльності.

Категорія: ПОТОЧНІ НОВИНИ | Переглядів: 46 | Додав: ВідділенняНСПП | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright MyCorp © 2018
Календар
«  Квітень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Пошук