15 Жовтня 2018, Понеділок, 15:34
ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ
Відділення Національної служби посередництва і примирення в Кіровоградській області

Вул. Архітектора Паученка, 64/53, кім. 204, місто Кропивницький, 25006
Тел./факс (0522) 32-04-34      E-mail: kpnspp@ukr.netГоловна
· RSS
Меню сайту
Каталог
ПОТОЧНІ НОВИНИ [577]
Звіти про роботу Відділення [14]
Статті, виступи, інше [23]
Адреси Відділень НСПП [1]
Форма входу
Статистика

Календар свят України. Граматика української мови

 
Головна » 2013 » Липень » 15 » Мета діяльності відділення НСПП в Кіровоградській області – забезпечення трудових прав працівників
09:34
Мета діяльності відділення НСПП в Кіровоградській області – забезпечення трудових прав працівників
О. Крайносвіт, заступник начальника
відділення НСПП в Кіровоградській області
– завідувач сектора правового забезпечення
 
Мета діяльності відділення НСПП в Кіровоградській області – забезпечення трудових прав працівників
 
  Діяльність відділення Національної служби посередництва і примирення в Кіровоградській області (далі – Відділення) упродовж років була спрямована на поліпшення соціально-трудових відносин, запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), їх вирішення, підвищення рівня правової культури сторін соціально-трудових відносин на усіх територіях Кіровоградської області.
  Зокрема, результатом такої роботи, проведеної безпосередньо на підприємствах, установах і організаціях м. Знам’янки та Знам’янського району Кіровоградської області, є вирішення 2-х колективних трудових спорів: на Знам’янському комунальному підприємстві теплових мереж м. Знам’янки Кіровоградської області (2005-2006рр.) та закладах освіти м. Знам’янки Кіровоградської області (2012р.). На даний час Відділенням вживаються заходи спрямовані на сприяння вирішенню колективного трудового спору на Знам’янському комунальному підприємстві «Шляховик» м. Знам’янки Кіровоградської області. Водночас, направлено до НСПП подання про реєстрацію двох колективних трудових спорів між найманими працівниками і роботодавцями Будинку дитячої та юнацької творчості та Дитячо-юнацької спортивної школи м. Знам’янки Кіровоградської області.
  З метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) Відділення вживало заходи спрямовані на усунення чинників дестабілізації на Знам’янському міському виробничому управлінні водоканалізаційного господарства м. Знам’янки Кіровоградської області (2003р.); ПТУ № 39 с. Дмитрівка Знам’янського району Кіровоградської області (2006р.); ВАТ «Завод «Пуансон» м. Знам’янки Кіровоградської області (2009р., 2012р.); ЖЕК № 1 та ЖЕК №2 м. Знам’янки Кіровоградської області (2010р.) тощо.
  Неабияку організаційну і правову допомогу, що сприяла виконанню основних завдань НСПП на території м. Знам’янки та Знам’янського району Кіровоградської області, у тому числі в питаннях здійснення моніторингу, виявленні випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин, наданні сторонам консультацій, підвищенні рівня правової культури сторін соціально-трудових відносин надають трудові арбітри НСПП. Так, до вирішення розбіжностей на Знам’янському комунальному підприємстві теплових мереж м. Знам’янки, Локомотивному депо Знам’янка Одеської залізниці (2011р.), інших підприємствах і закладах залучався О.О. Ярних, трудовий арбітр НСПП.
  Постійна взаємодія Відділення з трудовими арбітрами НСПП сприяє широкому інформуванню громадськості про роботу Відділення, підвищенню правової культури сторін соціально-трудових відносин, своєчасному вирішенню розбіжностей на підприємствах, в установах, організаціях Кіровоградської області.
  Так, 28 травня 2013 року до Відділення надійшло звернення від профспілкового комітету Знам’янського загону відомчої воєнізованої охорони м. Знам’янки Кіровоградської області (далі – Загін), працівники якого здійснюють охорону об’єктів і вантажів в мережі залізничних доріг Державного підприємства Одеська залізниця з питань недотримання адміністрацією підприємства умов колективного договору. Найманими працівниками Загону шляхом збору підписів, були висунуті вимоги до адміністрації, а саме:
  - зупинити не обґрунтоване скорочення штату працівників; 
  - видавати формений одяг працівника відповідно до переліку затвердженого Укрзалізницею; 
  - забезпечити преміальні виплати за 2012 рік; 
  - забезпечити належні санітарно-гігієнічні умови праці і відпочинку; 
  - не допускати безпідставних змін режиму роботи і обліку робочого часу без погодження з профспілковим комітетом Загону та чіткого дотримання Правил внутрішнього трудового розпорядку, які є невід’ємною частиною колективного договору. 
  На підставі аналізу стану соціально-трудових відносин та звернення, з метою усунення чинників дестабілізації дане підприємство було внесено Відділенням до Бази даних підприємств. Найманим працівникам були надані усі необхідні усні та письмові роз’яснення, рекомендації щодо вирішення розбіжностей між ними та адміністрацією у порядку визначеному Законом України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». Ситуація, що розвивалася в Загоні перебувала на постійному контролі Відділення. З представниками сторін було встановлено безперервний взаємозв’язок. 
  На виконання наданих Відділенням рекомендацій були проведені консультації між профспілковим комітетом і адміністрацією Загону, щодо вирішення спірних питань, які було викладено у вимогах. Таким чином, в результаті вжитих заходів скорочення працівників Загону було зупинено. Адміністрація Загону спрямовує свою діяльність на виконання інших вимог на стадії до вступу у колективний трудовий спір, про що свідчить інформація голови первинної профспілкової організації Знам’янського загону відомчої воєнізованої охорони та слова подяки: «…Профспілковий комітет Знам’янського загону відомчої воєнізованої охорони, виражає щиру вдячність начальнику та спеціалістам відділення НСПП в Кіровоградській області за взаємодію і допомогу у вирішенні питань, які мають велику соціальну значимість». 
   Отже, досягнутий рівень правової культури сторін соціально-трудових відносин, їх поінформованість, сприяють своєчасному захисту трудових прав найманих працівників у порядку визначеному законодавством, що є гарантією соціальної стабільності в області.
Категорія: Статті, виступи, інше | Переглядів: 117 | Додав: ВідділенняНСПП | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright MyCorp © 2018
Календар
«  Липень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Пошук