20 Березня 2018, Вівторок, 13:18
ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ
Відділення Національної служби посередництва і примирення в Кіровоградській області

Вул. Архітектора Паученка, 64/53, кім. 204, місто Кропивницький, 25006
Тел./факс (0522) 32-04-34      E-mail: kpnspp@ukr.netГоловна
· RSS
Меню сайту
Каталог
ПОТОЧНІ НОВИНИ [546]
Звіти про роботу Відділення [13]
Статті, виступи, інше [22]
Адреси Відділень НСПП [1]
Форма входу
Статистика

Календар свят України. Граматика української мови

 
Головна » 2018 » Січень » 22 » Результати діяльності відділення НСПП в Кіровоградській області за 2017 рік
14:51
Результати діяльності відділення НСПП в Кіровоградській області за 2017 рік

   Упродовж 2017 року відділення НСПП в Кіровоградській області (далі - Відділення), виконуючи свої повноваження, реалізувало завдання, визначені Законом України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», статтями 6 та 7 Закону України «Про соціальний діалог в Україні», нормативно-правовими актами НСПП, Положенням про Відділення, наказами та розпорядженнями Голови НСПП.

   З метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та стабілізації стану соціально-трудових відносин (далі – СТВ) упродовж року здійснювались заходи щодо усунення 15 чинників дестабілізації стану СТВ, які призвели до ускладнення стану СТВ на 40 підприємствах і закладах, із загальною чисельністю працюючих 4843 осіб, у 14 випадках загострення стану соціально-трудових відносин.

   За сприянням Відділення у взаємодії з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, організаціями профспілок, сторонами соціально-трудових відносин упродовж 2017 року врегульовано 10 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин.

   При цьому, чинники дестабілізації стану соціально-трудових відносин, усуненню яких сприяло Відділення стосувалися:

   - щодо встановлення нових або зміни існуючих соціально-економічних умов праці та виробничого побуту -2 ( або 13,3% від загальної кількості (15);

   - щодо невиконання колективного договору, угоди, або окремих їх положень − 1 (або 6,7% від їх загальної кількості);

   - невиконання вимог законодавства про працю – 9 (або 60% від загальної кількості ).

   Упродовж звітного року Відділення сприяло вирішенню 4 колективних трудових спорів (конфліктів), безпосередніми учасниками яких були 1107 найманих працівників, 4 підприємств області. При цьому, Відділення сприяло вирішенню 9 висунутих найманими працівниками вимог, з них щодо:

  • виконання  колективного договору, угоди – 6 (67,0%);
  • невиконання вимог законодавства про працю – 3 (33,0%).

   Відділення, в межах повноважень постійно надає сторонам колективних трудових спорів (конфліктів) письмові та усні рекомендації, залучає до вирішення спорів організації профспілок та роботодавців, місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування. За звітний період Відділенням було організовано і проведено 25 примирних процедур, спрямованих на вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

   В роботі працівників Відділення особлива увага приділялася підвищенню рівня правової культури сторін соціально-трудових відносин. Підвищенню такого рівня сприяла участь Відділення в роботі консультативно-дорадчих органів та органів соціального діалогу, до якої регулярно залучалися представники організацій профспілок та роботодавців, сторони соціально-трудових відносин. Так, упродовж 2017 року Відділенням прийнято участь у 57 засіданнях консультативно-дорадчих органів області, укладено 10 Угод зі сторонами соціального діалогу, прочитано лекції правовим інспекторам галузі освіти та головам обласних профспілкових організацій Кіровоградської області з питань вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

   Реалізація укладених Угод сприяла активній взаємодії сторін в питаннях дотримання трудового законодавства, вжиття спільних заходів, спрямованих на підвищення правової культури суб’єктів права та сприяння здійснення соціального діалогу в області.

   На допомогу сторонам соціально-трудових відносин Відділенням у 2017 році розроблено методичні рекомендації та презентаційні матеріали з питань порядку вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), які розміщені на веб-сторінці Відділення.

   З метою реалізації основних напрямків інформаційної політики та підвищення іміджу НСПП, популяризації діяльності Відділення, формування у населення позитивного ставлення до діяльності НСПП, забезпечення належного інформування громадськості про діяльність Відділення, запобігання застосуванню найманими працівниками стихійних форм вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) та захисту прав та інтересів відповідно до Закону на веб-сторінці Відділення висвітлювались упродовж 2017 року актуальні інформаційні матеріали. Так, на електронних інформаційних ресурсах НСПП та Відділення розміщено 36 та 25 інформацій відповідно.

   На веб-сторінці Відділення розміщені посилання на офіційний сайт НСПП, основні завдання НСПП, нормативно-правові акти НСПП, статті спеціалістів Відділення, методичні матеріали та інша інформація.

   Реалізації інформаційної політики сприяли: участь Відділення в 50 засіданнях комісій,12 виступів на радіо та телебаченні. Прийнято участь в роботі 3 навчально – практичних семінарах, у проведені 1 «круглого столу», проведено 12 навчально-практичних семінарів, нарад-семінарів для арбітрів, посередників, завідуючих ІКЦ, тощо.

   Відповідно до Закону України «Про соціальний діалог в Україні» Відділенням постійно проводиться робота з питань оцінки відповідності критеріям репрезентативності (підтвердження репрезентативності) суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців на територіальному рівні.

   Упродовж звітного періоду Відділенням підготовлено та надавалися сторонам методичні рекомендації.

   Спеціалістами прийнято участь у 6 нарадах, семінарах, «круглих столах»; висвітлено в засобах масової інформації 8 публікацій; проведено 7 засідань Комісій тощо.

   У 2017 році видано Свідоцтва про підтвердження критеріям репрезентативності 13 організаціям профспілок та 1 організації роботодавців.

Категорія: Звіти про роботу Відділення | Переглядів: 52 | Додав: ВідділенняНСПП | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright MyCorp © 2018
Календар
«  Січень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Пошук