15 Жовтня 2018, Понеділок, 15:08
ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ
Відділення Національної служби посередництва і примирення в Кіровоградській області

Вул. Архітектора Паученка, 64/53, кім. 204, місто Кропивницький, 25006
Тел./факс (0522) 32-04-34      E-mail: kpnspp@ukr.netГоловна
· RSS
Меню сайту
Каталог
ПОТОЧНІ НОВИНИ [577]
Звіти про роботу Відділення [14]
Статті, виступи, інше [23]
Адреси Відділень НСПП [1]
Форма входу
Статистика

Календар свят України. Граматика української мови

 
Головна » 2017 » Жовтень » 6 » Результати діяльності відділення НСПП в Кіровоградській області за 9 місяців 2017 року
13:47
Результати діяльності відділення НСПП в Кіровоградській області за 9 місяців 2017 року

    Упродовж 9-ти місяців 2017 року діяльність Відділення була спрямована на зняття соціального напруження в трудових колективах підприємств області, запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), стихійних страйків, колективних припинень роботи та інших акцій соціального протесту.

   В звітному періоді Відділення сприяло вирішенню 3 колективних трудових спорів (конфліктів), безпосередніми учасниками яких були 1082 найманих працівників, 3 підприємств області.

   Із 8 висунутих найманими працівниками вимог: 5 щодо виконання колективного договору, угоди та 3 щодо невиконання вимог законодавства про працю.

   З метою невідкладного реагування на ускладнення стану соціально-трудових відносин спеціалістами Відділення за звітний період було проведено 4 примирних комісії та 12 узгоджувальних зустрічей, спрямованих на сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) між найманими працівниками та роботодавцями. Комплексне і системне вжиття заходів сприяло своєчасному зняттю соціальних загострень, зниженню соціальної напруженості на підприємствах області.

   У січні - вересні 2017 року з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та стабілізації стану соціально-трудових відносин здійснювались заходи щодо усунення 15 чинників дестабілізації стану СТВ, які призвели до ускладнення стану соціально-трудових відносин на 40 підприємствах і закладах, із загальною чисельністю працюючих 4843 осіб, у 14 випадках загострення стану соціально-трудових відносин.

   Основні чинники, які спричинили загострення стану соціально-трудових відносин у вищезазначених випадках, стосувались: встановлення нових, або зміна існуючих соціально-економічних умов праці та виробничого побуту (2 чинники дестабілізації стану СТВ); виконання колективного договору, угоди, або окремих їх положень (1 чинник дестабілізації стану СТВ); невиконання вимог законодавства про працю (12 чинників дестабілізації стану СТВ).

   За сприяння Відділення у взаємодії з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, організаціями профспілок, сторонами соціально-трудових відносин упродовж 9-ти місяців 2017 року врегульовано 7 випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин (або 50% від загальної кількості), які стосувалися невиконання вимог законодавства про працю (7 випадків) та виконання колективного договору, угоди, або окремих їх положень (1 випадок).

   З метою невідкладного реагування на ускладнення стану соціально-трудових відносин спеціалістами Відділення у звітному періоді було організовано і проведено 27 узгоджувальних зустрічей із сторонами соціально-трудових відносин, надавались усні роз’яснення і консультації стосовно вирішення спірних питань відповідно до норм чинного законодавства, направлялись письмові рекомендації тощо.

   З метою підвищення рівня правової культури учасників соціально-трудових відносин та відповідно до п.7 Положення про порядок здійснення аналітично – інформаційної діяльності НСПП Відділення упродовж 9-ти місяців 2017 року проводило роботу по інформуванню громадськості про свою діяльність. Зокрема, в рамках взаємодії з районними державними адміністраціями та з метою підвищення рівня правової культури сторін СТВ було направлено публікацію «Про актуальні питання взаємодії Відділення з районними державними адміністраціями», для розміщення в районних засобах масової інформації (газетах).

   Також, спеціалістами Відділення здійснено 5 виступів на телебаченні, 2 виступи на радіо, 3 в друкованих засобах масової інформації. Підготовлено і розміщено на офіційному сайті НСПП та веб-сторінці Відділення відповідно 25 і 15 інформацій про діяльність Відділення. Прийнято участь в роботі 1 навчально – практичного семінару, проведено 9 навчально-практичних семінарів, нарад-семінарів для арбітрів, посередників, завідуючих ІКЦ, 4 комісії з питань розгляду поданих документів організаціями профспілок та роботодавців з метою підтвердження їх відповідності критеріям репрезентативності.

   Упродовж 9-ти місяців 2017 року Відповідно до Закону України «Про соціальний діалог в Україні» постійно проводиться робота по підтвердженню репрезентативності суб’єктами соціального діалогу області на територіальному рівні. Відділенням підготовлено та надаються сторонам методичні рекомендації. Упродовж звітного періоду видано Свідоцтва підтвердження критеріям репрезентативності 8 організаціям профспілок та 1організації роботодавців.

Категорія: Звіти про роботу Відділення | Переглядів: 119 | Додав: ВідділенняНСПП | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright MyCorp © 2018
Календар
«  Жовтень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Пошук