19 Грудня 2018, Середа, 17:38
ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ
Відділення Національної служби посередництва і примирення в Кіровоградській області

Вул. Архітектора Паученка, 64/53, кім. 204, місто Кропивницький, 25006
Тел./факс (0522) 32-04-34      E-mail: kpnspp@ukr.netГоловна
· RSS
Меню сайту
Каталог
ПОТОЧНІ НОВИНИ [589]
Звіти про роботу Відділення [14]
Статті, виступи, інше [23]
Адреси Відділень НСПП [1]
Форма входу
Статистика

Календар свят України. Граматика української мови

 
Головна » 2016 » Вересень » 9 » Узгоджувальна зустріч на ДП «Кіровоградський КХП №2»
10:42
Узгоджувальна зустріч на ДП «Кіровоградський КХП №2»

Участь відділення НСПП в Кіровоградській області в узгоджувальній зустрічі з представниками сторін соціально – трудових відносин Державного підприємства «Кіровоградський комбінат хлібопродуктів №2»

   08 вересня 2016 року відділенням Національної служби посередництва і примирення в Кіровоградській області (далі - Відділення) було організовано та проведено узгоджувальну зустріч з представниками сторін соціально-трудових відносин Державного підприємства «Кіровоградський комбінат хлібопродуктів № 2 Державного агентства резерву України м. Кіровограда (далі – ДП «Кіровоградський КХП №2») безпосередньо на підприємстві.
   Наказом Відділення від 05 вересня 2016 року № 12 стан соціально-трудових відносин було взято на облік з метою запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту), в зв’язку з утворенням заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам ДП «Кіровоградський КХП № 2».
   О. Голубенко, директор ДП «Кіровоградський КХП №2»  інформував про те, що підприємство працює в нормальному режимі, адміністрація виконує свої обов’язки, які випливають із укладених трудових договорів з кожним працівником підприємства та Колективного договору. Директор висловив думку про те, що проблем виробничого чи трудового характеру на підприємстві не виникало. Заборгованість із виплати заробітної плати утворилась у зв’язку із тим, що Державне агентство резерву України не повністю розрахувалось за послуги із збереження зерна, внаслідок чого утворилась дебіторська заборгованість, яка і стала причиною несвоєчасної виплати премії за результатами роботи підприємства у третьому кварталі 2016 року.   Разом з тим, директор зазначив, що адміністрацією вживаються всі необхідні заходи, проводиться відповідна робота із замовниками, спрямована на погашення заборгованості за надані послуги та, відповідно, погашення заборгованості з преміальних виплат. При цьому, О. Голубенко зазначив, що основна заробітна плата виплачується своєчасно.
   В. Куля, голова первинної профспілкової організації працівників ДП «Кіровоградський КХП №2» висловила занепокоєння щодо несвоєчасної виплати преміальних, але підтвердила, що основна заробітна плата виплачується працівникам відповідно до вимог Колективного договору укладеного між адміністрацією і первинною профспілковою організацією на 2014 - 2015 роки, пролонгованого на період до 01 січня 2017 року. Термін чинності Колективного договору продовжено за рішенням загальних зборів найманих працівників, які відбулись 14 квітня 2016 року. Положення Колективного договору, зокрема у питаннях створення належних умов праці та виробничого побуту, спеціального харчування працівників, які працюють у шкідливих для здоров’я умовах, гігієни та охорони праці, забезпечення працівників засобами індивідуального захисту виконуються. В. Куля інформувала про те, що працівники з розумінням ставляться до факту затримки виплати преміальних. Адже, така ситуація склалася не з вини адміністрації, має об’єктивний характер, тому між сторонами соціально-трудових відносин має місце належний рівень соціального діалогу.
   М. Рішняк, враховуючи позицію сторін порадив представникам сторін відповідально підходити до урегулювання ситуації, що склалася з своєчасністю виплати преміальних. Вказав, що з правової точки зору, все ж має місце заборгованість із заробітної плати працівникам підприємства, що є порушенням їх конституційних прав. Рекомендував вирішувати розбіжності, предметом яких є заборгованість із заробітної плати у порядку встановленому Законом України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» у взаємодії з Відділенням. Запевнив, що Відділенням буде надано всю необхідну правову допомогу, а вразі потреби залучено до вирішення розбіжностей місцеві органи державної виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.
   Результати узгоджувальної зустрічі обговорено у Відділенні з метою вжиття заходів, спрямованих на запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту), а в разі його виникнення оперативного сприяння вирішенню.

 

Категорія: ПОТОЧНІ НОВИНИ | Переглядів: 57 | Додав: ВідділенняНСПП | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright MyCorp © 2018
Календар
«  Вересень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Пошук