15 Жовтня 2018, Понеділок, 15:54
ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ
Відділення Національної служби посередництва і примирення в Кіровоградській області

Вул. Архітектора Паученка, 64/53, кім. 204, місто Кропивницький, 25006
Тел./факс (0522) 32-04-34      E-mail: kpnspp@ukr.netГоловна
· RSS
Меню сайту
Каталог
ПОТОЧНІ НОВИНИ [577]
Звіти про роботу Відділення [14]
Статті, виступи, інше [23]
Адреси Відділень НСПП [1]
Форма входу
Статистика

Календар свят України. Граматика української мови

 
Головна » 2013 » Лютий » 19 » Взаємодія сторін
15:40
Взаємодія сторін

19.02.2009, 15:40

Т.А. Коноваленко, заступник начальника 
відділення НСПП в Кіровоградській області – 
завідувач сектора правового забезпечення

О.Ю. Крайносвіт, головний спеціаліст 
сектора аналітично-інформаційної роботи 
та прогнозуваннявідділення НСПП 
в Кіровоградській областіВЗАЄМОДІЯ СТОРІН


Інтереси роботодавця і найманих працівників не завжди збігаються, і, природно, можливе зіткнення цих інтересів на будь-якій стадії трудових правовідносин, що, в свою чергу, призводить до виникнення розбіжностей та трудових конфліктів на підприємствах різних форм власності.

Останнім часом значно зросла кількість порушень трудових прав громадян. Найбільш чисельними є порушення законодавства про оплату праці. Чимало спорів виникає у зв'язку з порушенням норм трудового законодавства щодо укладання, зміни та припинення трудового договору. Нерідко, особливо на підприємствах недержавної форми власності, застосовується контрактна форма трудового договору, укладаються строкові договори у випадках, не передбачених чинним законодавством. Порушення мають місце при укладанні та виконанні колективних договорів і угод. Так, нерідко в колективних договорах не забезпечується державна гарантія мінімального розміру заробітної плати, відсутні норми про порядок надання відпусток без збереження заробітної плати.

З метою сприяння поліпшення трудових відносин та запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), їх прогнозування та сприяння своєчасному вирішенню, здійснення посередництва для вирішення таких спорів (конфліктів) Указом Президента України була утворена Національна служба посередництва і примирення.

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Кіровоградській області є територіальним органом Національної служби посередництва і примирення. Правові та організаційні засади функціонування системи заходів із вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) визначає Закон України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» (далі — Закон).

Відповідно до ст. 2 Закону колективний трудовий спір (конфлікт) — це розбіжності, що виникли між сторонами соціально-трудових відносин, щодо: встановлення нових або зміни існуючих умов праці та виробничого побуту, укладення, зміни та виконання колективного договору, невиконання вимог законодавства про працю.

Основними причинами виникнення трудових спорів є численні порушення законодавства про працю, що мають місце на практиці, а також відсутність знань або низький рівень знань трудового законодавства.

Як показує практика роботи Відділення, найефективніший спосіб поліпшення соціально-трудових відносин та запобігання виникненню колективних трудових спорів — взаємодія сторін соціально-трудових відносин. Ця взаємодія має бути різноплановою з залученням до неї профсілок та роботодавців, як представників найманих працівників та роботодавців; органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій, так як саме на ці органи, державою покладено функції щодо контролю за дотриманням законодавства усіма суб'єктами права на відповідній території та участі у вирішенні колективних трудових спорів.

Нехтування сторонами вимог Закону, формальне реагування власників на законні вимоги найманих працівників та невирішення спору протягом тривалого часу, призводить до нагромадження проблем, а бажання вирішити їх раптом, водночас викликає значне загострення стану соціально-трудових відносин і, як результат, застосування найманими працівниками стихійних форм акцій соціального протесту з метою захисту своїх прав.

Відділення у взаємодії з органами влади виявляє порушення у трудових відносинах, сприяє активному пошуку сторонами шляхів урегулювання конфлікту, що виник між ними, спонукає їх до діалогу та вирішення всіх питань згідно з чинним законодавством, прагне, щоб конфліктуючі сторони якомога краще орієнтувалися у чинному законодавстві, наші роз'яснення і рекомендації стосуються не лише дотримання вимог Закону, а й широкого спектру питань трудового законодавства тощо.

З метою недопущення порушень вимог чинного законодавства та отримання більш детальної інформації рекомендуємо звертатися у відділення НСПП в Кіровоградській області.

Категорія: Статті, виступи, інше | Переглядів: 65 | Додав: ВідділенняНСПП | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright MyCorp © 2018
Календар
«  Лютий 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
Пошук