15 Листопада 2018, Четвер, 23:32
ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ
Відділення Національної служби посередництва і примирення в Кіровоградській області

Вул. Архітектора Паученка, 64/53, кім. 204, місто Кропивницький, 25006
Тел./факс (0522) 32-04-34      E-mail: kpnspp@ukr.netГоловна
· RSS
Меню сайту
Каталог
Статті працівників Відділення [2]
Виступи, інтерв'ю [0]
Інші статті [0]
Форма входу
Статистика

Календар свят України. Граматика української мови

 Каталог статей
Головна » Статті » Статті працівників Відділення

Захист трудових прав найманих працівників – головна мета діяльності відділення Національної служби посередництва і примирення в Кіровоградській област

    Небажання багатьох роботодавців належно реагувати на законні вимо­ги найманих працівників та дотримуватися норм чинного трудового законодавства призводить до нагромадження проблем, а бажання вирі­шити їх раптом,  водночас призводить до значного загострення стану соціально-трудових відносин, численних порушень прав та інтересів працівників і, як результат, маємо застосування найманими працівниками стихійних акцій соціального протесту.

    Саме тому, з метою упорядкування процесу розв’язання трудових конфліктів Президентом України відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колек­тивних трудових спорів (конфліктів)» було утворено Національну службу посередництва і примирення (далі - НСПП) основними завданнями якої є сприяння поліпшенню соціально-трудових відносин, запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та сприяння їх своєчасному урегулюванню.

    Відділення Національної служби посередництва і примирення в Кіровоградській області (далі - Відділення) є структурним підрозділом Національної служби посередництва і примирення, який вирішує такі завдання на території Кіровоградської області у взаємодії з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, об'єднаннями профспілок та роботодавців.

    Пріоритетним напрямком діяльності Відділення є запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів). Саме виконання цього завдання у взаємодії з сторонами соціального діалогу забезпечує соціальний мир і стабільність у сфері праці.  

    Заходи із запобігання виникненню колективних трудових спорів включають: виявлення підприємств, установ, організацій, де ускладнення стану соціально-трудових відносин  може призвести до виникнення колективних трудових спорів (конфліктів);  прогнозування розвитку ситуації і розробки на основі прогнозу напрямків стабілізації; проведення упереджувальних примирно-переговорних  процедур, спрямованих на своєчасне усунення причин можливого виникнення колективних трудових спорів та ін.

    Як показує практика, основними причинами виникнення колективних тру­дових спорів (конфліктів) є численні порушення законодавства про працю, не виконання колективних договорів і угод, недостатній рівень знань трудового законодавства та правової культури.

    Жоден колективний трудовий спір не є типовим, а отже, не існує однакових підходів до їх вирішення, тому Відділення завжди здійснює детальний аналіз конфліктної ситуації, визначає предмет спору, сторони спору, вивчає їх повноваження, перевіряє законність формування та затвердження вимог найманих працівників.

    Взаємодія з сторонами соціально-трудових відносин, організаціями профспілок та роботодавців, органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування сприяє подоланню недовіри між сторонами трудових конфліктів, створенню атмосфери партнерства, співпраці, схиляє сторони до конструктивного діалогу.

    Практика Відділення вказує на те, що тільки у взаємодії з сторонами соціального діалогу можна досягти реального покращення стану соціально-трудових відносин на території  Кіровоградської області.

Саме тому, Відділення відкрите до активної взаємодії та завжди готове надати необхідну правову допомогу, консультації і відповідні рекомендації.

Категорія: Статті працівників Відділення | Додав: ВідділенняНСПП (13 Квітня 2018)
Переглядів: 10 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright MyCorp © 2018
Пошук