19 Серпня 2019, Понеділок, 03:22
ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ
Відділення Національної служби посередництва і примирення в Кіровоградській області

Вул. Архітектора Паученка, 64/53, кім. 204, місто Кропивницький, 25006
Тел./факс (0522) 32-04-34      E-mail: kpnspp@ukr.netГоловна
· RSS
Меню сайту
Каталог
ПОТОЧНІ НОВИНИ [633]
Звіти про роботу Відділення [15]
Статті, виступи, інше [23]
Адреси Відділень НСПП [1]
Форма входу
Статистика

Календар свят України. Граматика української мови

 
Головна » 2017 » Квітень » 19 » Результати діяльності відділення НСПП в Кіровоградській області за І квартал 2017 року
15:35
Результати діяльності відділення НСПП в Кіровоградській області за І квартал 2017 року

   Упродовж І кварталу 2017 року діяльність Відділення була в першу чергу спрямована на зняття соціального напруження в трудових колективах підприємств області, запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), стихійних страйків, колективних припинень роботи та інших акцій соціального протесту.

   В звітному періоді Відділення сприяло вирішенню 3 колективних трудових спорів (конфліктів), безпосередніми учасниками яких були 1082 найманих працівників, 3 підприємств області, а саме:

   1) Енергосиловий цех державного підприємства «Дирекція Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд» міста Долинська Кіровоградської області;

  2) Виробничий підрозділ служби воєнізованої охорони «Знам’янський загін воєнізованої охорони» регіональної філії «Одеська залізниця» публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» міста Знам’янки Кіровоградської області;

   3) Комунальне підприємство «Теплокомуненерго» Олександрійської міської ради міста Олександрії Кіровоградської області.

   Із 8 висунутих найманими працівниками вимог: 5 щодо виконання колективного договору, угоди та 3 щодо невиконання вимог законодавства про працю.

   З метою невідкладного реагування на ускладнення стану соціально-трудових відносин спеціалістами Відділення за звітний період було проведено 3 примирних комісії та 9 узгоджувальних зустрічей, спрямованих на сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) між найманими працівниками та роботодавцями. Комплексне і системне вжиття заходів сприяло своєчасному зняттю соціальних загострень, зниженню соціальної напруженості на підприємствах області.

   У січні - березні 2017 року з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та стабілізації стану соціально-трудових відносин здійснювались заходи щодо усунення 10 чинників дестабілізації стану СТВ, які призвели до ускладнення стану соціально-трудових відносин на 9 підприємствах і закладах, із загальною чисельністю працюючих 2409 осіб, у 9 випадках загострення стану соціально-трудових відносин.

   Основні чинники, які спричинили загострення стану соціально-трудових відносин у вищезазначених випадках, стосувались, невиконання вимог законодавства про працю (10 чинників дестабілізації стану СТВ) та виконання колективного договору, угоди, або окремих їх положень (1 чинник дестабілізації стану СТВ).

   За сприяння Відділення у взаємодії з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, організаціями профспілок, сторонами соціально-трудових відносин упродовж І кварталу 2017 року врегульовано 4 випадки дестабілізації стану соціально-трудових відносин (або 40,4% від загальної кількості), які стосувалися невиконання вимог законодавства про працю.

   З метою невідкладного реагування на ускладнення стану соціально-трудових відносин спеціалістами Відділення у звітному періоді було організовано і проведено 6 узгоджувальних зустрічей із сторонами соціально-трудових відносин, надавались усні роз’яснення і консультації стосовно вирішення спірних питань відповідно до норм чинного законодавства, направлялись письмові рекомендації тощо.

   З метою підвищення рівня правової культури учасників соціально-трудових відносин та відповідно до п.7 Положення про порядок здійснення аналітично – інформаційної діяльності НСПП Відділення упродовж І кварталу 2017 року проводило роботу по інформуванню громадськості про свою діяльність. Зокрема, в рамках взаємодії з районними державними адміністраціями та з метою підвищення рівня правової культури сторін СТВ було направлено публікацію «Про актуальні питання взаємодії Відділення з районними державними адміністраціями», для розміщення в районних засобах масової інформації (газетах).

   Також, спеціалістами Відділення здійснено 2 виступи на телебаченні, 1 виступ на радіо, 1 в друкованих засобах масової інформації. Підготовлено і розміщено на офіційному сайті НСПП та веб-сторінці Відділення відповідно 5 і 5 інформацій про діяльність Відділення. Прийнято участь в роботі 1 навчально – практичного семінару, проведено 3 навчально-практичних семінарів, нарад-семінарів для арбітрів, посередників, завідуючих ІКЦ, 2 комісії з питань розгляду поданих документів організаціями профспілок та роботодавців з метою підтвердження їх відповідності критеріям репрезентативності.

   Упродовж І кварталу 2017 року Відповідно до Закону України «Про соціальний діалог в Україні» постійно проводиться робота по підтвердженню репрезентативності суб’єктами соціального діалогу області на територіальному рівні. Відділенням підготовлено та надаються сторонам методичні рекомендації. Упродовж звітного періоду видано Свідоцтва підтвердження критеріям репрезентативності 3 організаціям профспілок та 1організації роботодавців.

 

Категорія: Звіти про роботу Відділення | Переглядів: 220 | Додав: ВідділенняНСПП | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Copyright MyCorp © 2019
Календар
«  Квітень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Пошук